۱۳۹۶ پنج شنبه ۳ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۸۹۱ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
هشدار رسايي به الله‌كرم:
در شيوه انقلابي خود بازنگري كنيد

شرق: آش آن‌قدر شور شده است كه امثال حميد رسايي به حسين‌ الله‌كرم هشدار منع تندروي مي‌دهند. دفاع رئيس شوراي هماهنگي نيروهاي حزب‌الله از تهيه طومار در حاشيه نماز جمعه در اعتراض به ورود زنان به ورزشگاه در روزهاي اخير واكنش‌هاي جسته‌گريخته‌اي در اردوگاه اصولگرايان برانگيخته است تا جايي كه حميد رسايي از مخالفان دولت روحاني كه در سياست‌ورزي اصولگرايانه‌اش همواره با اتهام تندروي روبه‌رو بوده است، با انتشار مطلبي در اينستاگرام خود به الله‌كرم هشدار داده است كه برداشتش از مفهوم «آتش به اختيار» غلط است.
در نوشته او آمده است: «جمعه اين هفته بنري، در گوشه يکي از خيابان‌هاي اطراف نماز جمعه تهران خطاب به رئيس قوه قضائيه نصب شده که جلوي ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را بگيريد والا ما (دانشجويان حزب‌الله نمازجمعه تهران) مطابق بند ميم وصيت‌نامه امام و امر آتش به اختيار امام خامنه‌اي از آن جلوگيري مي‌کنيم!
با ديدن اين بنر که غلط‌ترين برداشت از سخنان صريح، واضح و روشن رهبر انقلاب درباره آتش به اختيار بودن نيروهاي انقلابي در فعاليت‌هاي فرهنگي و معطل‌نماندن براي دستور و بخش‌نامه از سوي نهادها و ارگان‌ها در فعاليت‌هاي فرهنگي است، به ياد سخنان رئيس‌جمهور مدعي اعتدال امروزمان افتادم!..». در ادامه پست اينستاگرامي او آمده است: «جناب الله‌کرم! متأسفانه برداشت غلط و شاذ حضرت‌عالي از سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص آتش به اختيار بودن نيروهاي فرهنگي و نصب اين بنر که برخلاف فهم اکثر قريب به اتفاق نيروهاي انقلابي و اقدامات خودجوش فرهنگي آنها و پيشنهادهاي مؤثر ايجابي ايشان در اين خصوص بوده، خوراک قابل توجهي براي رسانه‌هاي معاند به‌ويژه در فضاي مجازي فراهم کرده است که اميدوارم توضيحات اصلاحي شما مانع سوءاستفاده‌هاي بيشتر معاندان شود.
از آنجا که شما سابقه جبهه و جنگ داريد، ما به عنوان سربازان اين جبهه، دوست نداريم عاقبتي مانند حسن روحاني برايتان رقم بخورد، لطفا ضمن بازنگري در شيوه عملکرد انقلابي خود، به اين بيانات رهبر معظم انقلاب توجه بيشتري نماييد تا در فهم امر آتش به اختيار دچار اشتباه نشويد».
جمعي از نمازگزاران در حاشيه نماز جمعه اين هفته طوماري امضا كردند كه در آن ضمن مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه‌ها اعلام شده بود كه از وزارت ورزش و جوانان كه به طور غيرقانوني و غيرشرعي دختران و زنان را به مسابقات واليبال كشانده است، شكايت خواهند كرد. يك روز بعد حسين الله‌كرم، رئيس شوراي هماهنگي نيروهاي حزب‌الله، در بيانيه‌اي ضمن دفاع از اين طومار اعلام كرد كه «دانشجويان حزب‌الله نمازجمعه تهران، مانند اول انقلاب شکل گرفته است تا امر آتش به اختيار امام خامنه‌اي را مانند بند ميم وصيت‌نامه به اجرا درآورند. آنها متشکل از دانشجوياني‌اند که در نمازجمعه تهران شرکت مي‌کنند، اکنون دبيرکل آنان از دانشجويان دانشگاه اميرکبير است و جلسات هفتگي شوراي مرکزي آن هر چهارشنبه عصر در مسجد ارک برگزار مي‌شود». اين در حالي است كه «حميد استاد» دبير شاخه مشهد شوراي هماهنگي نيروهاي حزب‌الله هم در گفت‌وگو با «شرق» اعلام كرده بود در صورتي كه شئونات حضور زنان در ورزشگاه رعايت شود و دولت طرحي را در‌اين‌باره به مجلس ببرد و شوراي نگهبان هم با آن موافقت كند تا به صورت قانون درآيد، حزب‌الله مخالفتي با حضور زنان در ورزشگاه نخواهد داشت. با اين حال ديروز شوراي هماهنگي حزب‌الله مشهد بيانيه‌اي داده و اعلام كرده است كه اين تشكل «موضوع حضور يا عدم حضور زنان در ورزشگاه را اولويت اصلي کشور در مسير پيشرفت نمي‌داند ولي قويا بر اين باور است که بايستي اين حضور نيز همچون ديگر مسائل اجتماعي مبتني بر موازين شرعي و قانوني صورت پذيرد». حزب‌الله مشهد پيشنهاد كرده است كه براي حل اين مسئله لايحه‌اي از سوي معاونت زنان رئيس‌جمهور براي حضور زنان در ورزشگاه تهيه شود تا در مجلس تصويب و پس از عبور از فيلتر شوراي نگهبان با رعايت موازين شرعي و قانوني انجام شود.


دیدگاه‌ها(۰)