۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۱۹ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ مرداد
فرماندهان ارشد سپاه ميهمان رئيس‌جمهوري

شرق: حجت‌الاسلام حسن روحاني روز گذشته در ديدار فرماندهان عالي‌رتبه سپاه، با قدرداني از تلاش‌هاي نيروهاي مخلص سپاه، بر ضرورت وحدت و انسجام همه نيروها و نهادهاي نظام و تلاش براي تحقق رهنمودهاي مقام معظم رهبري و خدمت خالصانه به مردم تأکيد کرد و ابراز اميدواري کرد که در دوره مسئوليت دولت دوازدهم، تلاش هماهنگ همه نيروهاي مسلح، با سرعت بيشتر به تحقق خواسته‌هاي مردم بينجامد و همه نهادها و دستگاه‌هاي مسئول، با شفافيت کامل در حوزه‌هاي تخصصي خود بر کارایي مجموعه بيفزايند و تقويت توان رزمي سپاه و ارتش با بهره‌گيري از فناوري‌هاي نوين، امنيت ملي کشور را بيش از پيش تضمين كند.
رئيس‌جمهوري همچنين بر حمايت کامل دولت دوازدهم از خدمات سپاه در حوزه مأموريت خود تأکيد کرد. پايگاه اطلاع‌رساني رياست‌جمهوري، در اين ديدار سردار سرلشکر محمدعلي جعفري، فرمانده کل سپاه، انتخاب مجدد دکتر روحاني و حضور گسترده مردم در انتخابات را تبريک گفت و آمادگي سپاه براي همکاري همه‌جانبه با دولت در تحقق اهداف انقلاب اسلامي را اعلام کرد. فرماندهان بخش‌هاي مختلف سپاه نيز گزارشي را از فعاليت‌ها و آمادگي‌هاي سپاه پاسداران به رئيس‌جمهوري ارائه کردند و از حمايت‌هاي دولت براي تقويت بنيه دفاعي کشور و نيز مقابله با تروريسم در منطقه تشکر کردند.
همچنين در اين ديدار، سردار قاسم سليماني، فرمانده نيروي قدس سپاه، سردار اميرعلي حاجي‌زاده، فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه، سردار غلام‌حسين غيب‌پرور، رئيس سازمان بسيج مستضعفين و سردار اسماعيل کوثري فرمانده قرارگاه ثارالله تهران حضور داشتند.
اين ديدار و سخنان مطرح شده در آن، نزد ناظران سياسي به عنوان پايان برخي سوءتفاهمات هفته‌هاي اخير ارزيابي و نويد‌بخش همكاري بيش از پيش دولت و سپاه تلقي مي‌شود.حسن روحاني، اول تير يعني يک ماه بعد از اعلام نتايج انتخابات رياست‌جمهوري و انتخاب دوباره‌اش، در ضيافت افطاري با فعالان اقتصادي با اشاره به اينکه ابلاغ سياست‌هاي اصل ۴۴ براي اين بود که اقتصاد به مردم واگذار شود و دولت از اقتصاد دست بکشد، گفته بود بخشي از اقتصاد دست يک دولت بي‌تفنگ بود که آن را به يک دولت با‌تفنگ تحويل داديم که اين اقتصاد و خصوصي‌سازي نيست.
يک هفته بعد نيز سردار جعفري، فرمانده کل سپاه، در حاشيه جلسه شوراي راهبردي سازندگي سپاه در سخناني، اشاره‌اي به اين سخنان داشت و گفت: «ما صاحب موشک‌هاي دشمن‌شکن هستيم و آنها را عليه دشمنان و براي حفاظت از نظام، مردم و امنيت ايران اسلامي به کار مي‌گيريم و معتقديم دولتي که تفنگ نداشته باشد از سوي دشمنان تحقير و سرانجام تسليم مي‌شود».20 تيرماه نيز، رئيس‌جمهوري با اشاره به حمله موشکي نيروي هوافضاي سپاه به مقر فرماندهي و مراکز تجمع و پشتيباني تروريست‌هاي تکفيري در ديرالزور سوريه در 28 خرداد، گفته بود: «سازنده موشک‌ها دولت و وزارت دفاع است و بخش اقتصادي کشور نيز پول آنها را تأمين مي‌کند». او همچنين به نقل از سردار حسين دهقان، وزير دفاع اعلام کرده‌ بود که سلاح‌هاي راهبردي ساخته‌شده در دولت يازدهم حدود ٨٠ درصد کل ميزان قبلي است.


دیدگاه‌ها(۰)