۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۲۴ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۹ مرداد
رئیس‌‌جمهوری در پایان نشست مشترک سران 3قوه:
دوران انتخابات تمام شده، فصل همدلی و همکاری است

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه رؤسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه روز یکشنبه به میزبانی حسن روحانی رئیس‌جمهوری برگزار شد. 
حسن روحانی رئیس‌جمهوری، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه ‌قضائیه و علی لاریجانی رئیس قوه ‌مقننه در این نشست درباره مهم‌ترین مسائل کشور و منطقه با هم گفت‌وگو کردند.  رئیس‌جمهوری پس از این نشست مشترک، با بیان اینکه بعد از دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 96 منتظر فرصتی بودیم که رؤسای سه قوه راجع به موضوعات مهم کشور و مسائل داخلی و خارجی با هم بحثی داشته باشیم و امروز این توفیق حاصل و جلسه بسیار خوبی تشکیل شد، گفت: «اکنون فصل شروع همدلی و همکاری است و دیگر دوران انتخابات تمام شده و همه باید دست به دست هم دهیم تا مطالبات موردنظر در زندگی مادی و معنوی مردم را پاسخ دهیم». 
روحانی افزود: «در این جلسه راجع به وحدت و انسجام بیشتر داخلی میان قوای سه‌گانه و همه نیروهایی که در مسیر خدمت تلاش می‌کنند، مباحثی میان سران سه قوه مطرح شد». 
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه در زمینه مسائل اقتصادی، به‌ویژه در بخش تولید و سرمایه‌گذاری نیز با هم گفت‌وگو کردیم، افزود: «امروز تولید، اشتغال و رونق اقتصادی که باید در کشور ایجاد شود، بسیار حائز اهمیت است».  روحانی با اشاره به اینکه رؤسای قوای سه‌گانه بر این موضوع تأکید دارند که باید از سرمایه‌گذاری به خوبی حمایت کرده و این حمایت از طرف سه قوه باید انجام  شود، گفت: «ما به‌ دنبال این هستیم که یک بسته حمایتی جدی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، آماده کنیم و با حمایت سه قوه از این بسته، بتوانیم در نحوه اجرا و عمل همدیگر را یاری کنیم». 
او تصریح کرد: «امروز به خوبی می‌توانیم سرمایه داخلی و خارجی را جذب کنیم و اگر سرمایه به خوبی جذب شود، حربه‌ای که آمریکایی‌ها در دست گرفتند، به شدت کند می‌شود، چراکه ما با آمریکا ارتباط اقتصادی نداشته و آنها نیز در کشور ما سرمایه‌گذاری ندارند. ما با آمریکایی‌ها تجارتی نداریم و اگر بتوانیم با سایر جهان ارتباط بسیار تنگاتنگی در زمینه اقتصادی داشته باشیم، آنها هم دیگر یا نمی‌توانند از حربه تحریم استفاده کنند یا اگر هم بخواهند استفاده کنند، تأثیرگذار نخواهد بود». 
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه سران سه قوه در این جلسه درباره تحریم‌های اخیر آمریکا و اقداماتی که باید در برابر این تحریم و برای مقابله‌به‌مثل انجام شود، گفت‌وگو کردند، افزود: «نمونه این اقدامات کاری است که مجلس شورای اسلامی در دست اقدام دارد و انجام خواهد داد و البته این بحث به تفصیل در جلسه هیئت نظارت، به طور جزئی‌تر دنبال می‌شود تا آمریکایی‌ها بدانند بیشترین خسارت را از این‌گونه اقدامات خود آنها خواهند برد و این کارها، آنها را در جهان منزوی خواهد کرد». 
روحانی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز در جایگاهی است که کسی نمی‌تواند به عظمت آن صدمه‌ای وارد کند، افزود: «امروز بین قوای سه‌گانه و سایر ارکان نظام، تحت نظر مقام معظم رهبری، وحدت و انسجام وجود داشته و همه قوا از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که حامی این نظام هستند، حمایت خواهند کرد و کسی نخواهد توانست صدمه‌ای به قدرت نیروهای مسلح ما وارد کند». 
رئیس‌جمهوری گفت: «ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج مستضعفین، نیروی انتظامی و سایر نیروهای امنیتی، مورد حمایت ملت، رهبری و سه قوه هستند و ان‌شاءالله با استحکام راهمان را ادامه خواهیم داد».  روحانی ادامه داد: «دولت دوازدهم با وحدت و هماهنگی بیشتر با مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه، در راستای محقق‌کردن مطالبات و خواست‌های مردم تلاش خواهد کرد». 


دیدگاه‌ها(۰)