۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۲ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور
خبر

احمد وحيدي، رئيس دفتر آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي شد
ميزان: رئيس دفتر آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي مشخص شد. احمد وحيدي، رئيس دفتر آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام شد. اين براي نخستين بار است که يک عضو مجمع رئيس دفتر رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام را عهده‌دار مي‌شود.

دستگيري يکي از عناصر شاخه اجناد الشام داعش در انديشه
مهر: فرمانده سپاه شهريار از دستگيري يک عضو داعش در انديشه خبر داد و گفت: اين گروه درصدد انجام ۳۰۰ عمليات تروريستي در ايام محرم در تهران بوده است. سرهنگ امين ياميني در نشست خبري هفته دفاع مقدس گفت: يکي از عناصر شاخه اجناد الشام داعش در منطقه انديشه دستگير شد. او با بيان اينکه اين عضو داعش، در مسير ارتباطي که وارد ايران شد، شب را در دولت‌آباد شهر‌ري اسکان يافته بود، گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) با هوشياري با تلفن همراه او تماس گرفتند و با گذاشتن يک قرار ملاقات در قالب نيروهاي مرتبط با داعش، موفق به دستيگري او شدند. فرمانده سپاه ناحيه شهريار از اتخاذ تدابير هوشمندانه از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) خبر داد و گفت: اين عضو داعش در محل قرار ملاقات دستگير شد. او گفت: تاکنون اطلاعات بسيار مهمي از گوشي موبايل اين عضو شاخه اجناد الشام داعش استخراج شده و همچنان بازجويي‌ها از او ادامه دارد.

آيت‌الله صانعي:
دولت راه کمک به مسلمانان ميانمار را باز کند

جماران: آيت‌الله يوسف صانعي در پايان درس خارج فقه خود با محکوميت جنايات غير‌انساني در ميانمار و اظهار تنفر گفت: ان‌شاء‌الله دولت بتواند راه کمک به اين انسان‌ها و اين مسلمانان آواره‌شده از وطن در ميانمار را باز کند. او ادامه داد: بنده اينجا به‌عنوان يک نفر که خدمت شما نشسته‌ام و فکر مي‌کنم همه شما عزيزان حداقل اين را مي‌دانيد و متوجه هستيد که وجوهات براي ترويج دين است، همان‌گونه که امام رضا (عليه السلام) فرموده‌اند: «الْخُمْسَ عَوْنُنا عَلى دينِنا». چه کمک و ترويجي بهتر از اين که ما بتوانيم انسان‌ها را از اين بدبختي‌ها در حد توان نجات دهيم. اين مرجع تقليد تأکيد کرد: بنابراين مؤمنين مي‌توانند از ثلث وجوهات در ايام ذي‌الحجه و محرم الحرام امسال، به آنها کمک کنند و ان‌شاء‌الله امام زمان (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) از کمک به اين انسان‌ها راضي خواهند بود.

سفر کوتاه و فشرده روحاني به نيويورک
ايسنا: رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور درباره سفر رئيس‌جمهور به نيويورک گفت: ايشان سفر کوتاه و فشرده‌اي خواهند داشت و برنامه‌هاي مختلفي مانند سخنراني در سازمان ملل و ديدار با ايرانيان مقيم نيويورک و جمعي از مسلمانان و نخبگان سياسي اين کشور در برنامه است. همچنين با اصحاب رسانه و مطبوعات مصاحبه‌اي خواهند داشت. در اين زمان بسيار کوتاه با تعداد قابل توجهي از رؤساي کشورهاي مهم نيز ديدار دوجانبه خواهند داشت. محمود واعظي همچنين درباره نامه مولوي عبدالحميد به رهبري و تأکيد رئيس‌جمهور بر نبود تبعيض بين اقليت‌هاي ديني و مذهبي، افزود: دولت قطعا مقيد به اجرائي‌کردن سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري است و اين موضوع نيز مانند موضوعات ديگر مقوم کار ماست و تأکيد و ابلاغ رهبري باعث مي‌شود دولت کارهاي خود را بهتر و محکم‌تر انجام دهد.

تجمع اعتراضي دانشجويان ايراني به دليل نبود روابط ديپلماتيک تهران ـ اوتاوا
ايسنا: جمعي از دانشجويان ايراني در حمايت از بازگشايي سفارت ايران در کانادا، مقابل دفتر وزير امور خارجه کانادا تجمع کردند. اين دانشجويان دليل تجمع خود را اعتراض به مشکلاتي عنوان کردند که به واسطه نبود روابط ديپلماتيک براي آنها ايجاد شده است. تجمع‌کنندگان تأکيد کردند قصد دارند با اين تجمع، خواسته‌های خود را به دولت ليبرال کانادا به رهبري جاستين ترودو که دو سال پيش و در بحبوحه انتخابات وعده برقراري روابط ديپلماتيک با ايران را داده و به گفته آنها، تا امروز در راستاي احقاق آن كاري نکرده است، يادآوري کنند. دانشجويان تجمع‌کننده در مقابل دفتر وزير امور خارجه کانادا، درخواست‌هاي خود را به شرح زير عنوان کردند: «در شرايطي که تقريبا تمام مليت‌هاي ساکن خاک کانادا از خدمات کنسولي و حمايت‌هاي سفارتي برخوردار هستند، جامعه ايرانيان ساکن اين کشور بعد از حدود پنج سال، با مشکلات عديده‌اي به واسطه نداشتن سفارت در خاک کانادا، دست‌وپنجه نرم مي‌کنند. از مهم‌ترين مشکلاتی که  گريبان‌گير دانشجويان ايراني ساکن کانادا شده است، مي‌توان به محدوديت‌هاي خانواده‌ها براي اخذ ويزا از طريق کشور ثالث اشاره کرد که هزينه‌بردار، طولاني‌مدت و غيرمنصفانه است».


دیدگاه‌ها(۰)