۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۲۸ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر
حادثه ها

پایان عملیات آلمانی‌ها در مناطق زلزله‌زده غرب کشور
هماهنگ‌کننده تیم دوم امدادگران ان‌جی‌اوي «هوم‌مدیکا» از پایان عملیات امدادرسانی این ان‌جی‌او در سرپل‌ذهاب کرمانشاه خبر داد و گفت: اولین تیم ما حدود ۷۲ ساعت پس از زلزله به کرمانشاه رسیدند، پیش از اتمام مأموریت آنها، تیم دوم و گروه جایگزین آنها به ایران آمدند. درحال‌حاضر مأموریت گروه درمانی دوم هم به اتمام رسیده و آنها نیز کرمانشاه را به مقصد فرانکفورت آلمان ترک کردند. جواد شیخ‌الاسلامی، هماهنگ‌کننده تیم دوم ان‌جی‌او، به خبرنگار «شرق» گفت: تیم دوم پس از بررسی و انجام مأموریت به این نتیجه رسید که ضرورتی برای حضور تیم پزشکی و امدادی دیگری در مناطق زلزله‌زده وجود ندارد.  او ادامه داد تیم قبل و تیم ما در مجموع، در ۱۸ روستا کار امدادی و پزشکی انجام دادیم، در تیم دوم ما دو پزشک حضور داشت و مانند تیم اول سعی داشتیم به راه‌های دور و روستاهایی که خدمات کمتری گرفته‌اند، برویم. ما هفت روز در منطقه زلزله‌زده حضور داشتيم و به پانسمان و بخیه زخم‌هايي که ناشی از زلزله بودند و گاهی به درمان سرماخوردگی و موارد دیگر پرداختیم.  او در پایان گفت تصمیم‌گیری نهایی با نحوه و ادامه مأموریت تیم بعدی در دفتر اصلی ان‌جی‌اوي هوم‌مدیا در آلمان گرفته خواهد شد، اما تاجایی‌که من می‌دانم مأموریت خاتمه یافته است و ديگر تیم پزشکی و تیم فنی‌اي به ایران نخواهد آمد، اما مبلغی از پول باقی مانده است که پس از هماهنگی با مرکز و دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت قرار شده است براي تهیه کانکس و مراکز درمانی موقت از آن استفاده شود، اما هنوز بودجه آن مشخص نیست و در نهایت یک نفر برای نظارت بر این کار به ایران خواهد آمد. شايان ذکر است در مصاحبه با سیروس غیاثی، هماهنگ‌کننده تیم اول، گفته شده بود پنج، شش روستا که به اشتباه ۵۶ روستا چاپ شده بود.

صاحبخانه مظنون اصلی قتل دختر 25ساله
شرق: کارآگاهان جنایی در حال تحقیق درباره علت مرگ دختر جوان تهرانی هستند که جسدش در گرمسار پیدا شده است. تاکنون یک مظنون در ارتباط با این پرونده دستگیر شده اما ارتکاب قتل را انکار کرده است.  تحقیقات درباره این پرونده از روز نهم آذر آغاز شد. در این روز فردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و خبر داد جنازه دختری جوان را در مسیر لوله گاز در حوالی روستای چندآب مشاهده کرده است.  اکیپی از مأموران بعد از دریافت این گزارش به محل حادثه رفتند . در بررسی اولیه هویت او را کشف کردند، به‌این‌ترتیب به پدر دختر 25ساله موضوع را اطلاع دادند.  سرهنگ قربانی، فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار، دراین‌باره گفت: پدر این دختر جوان به گرمسار فراخوانده شد. با حضور پدر دختر 25ساله و مشخص‌شدن وضعیت زندگی وی در تهران، تیمی از کارآگاهان با گرفتن نیابت قضائی به منزل مجردی این دختر در تهران مراجعه کردند.  این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات محلی پلیس در محل زندگی وی مشخص شد صاحبخانه وی که یک مرد جوان است و سابقه خوبی در محل ندارد،  با وی در ارتباط بوده و چند روز قبل در محل دیده شده است.  فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار تصریح کرد: با بررسی بیشتر موضوع و تحقیقات درباره این مرد جوان مشخص شد دو روز قبل از کشف این جسد، مرد جوان به گرمسار سفر کرده و سریع به تهران بازگشته است.  سرهنگ قربانی با توجه به سفر این مرد جوان به گرمسار گفت: با تکمیل‌شدن این اطلاعات و ادله، با حکم مرجع قضائی، در یک عملیات غافلگیرانه مرد جوان در مخفیگاه خود دستگیر شد و در اولین بازجویی خود به ارتباط با این دختر اعتراف کرد.  وی در ادامه افزود: مرد جوان در اعترافات خود مدعی شد روز حادثه با ورود به منزل مستأجر خود متوجه می‌شود وی فوت کرده و به دلیل ترس از این موضوع، روز بعد جسد این دختر را در صندوق‌عقب خودروی خود جاساز کرده و در روستای چندآب رها کرده است و از علت اصلی فوت وی خبر ندارد.  سرهنگ قربانی در پایان افزود: تحقیقات درباره علت اصلی مرگ دختر جوان تهرانی ادامه دارد و تا پایان تحقیقات این مرد در بازداشت پلیس است.

معمای قتل ٢ چوپان در محلات
پلیس تحقیقات برای رازگشایی از قتل دو چوپان را در محلات آغاز کرد.  جسد نخستین چوپان صبح دیروز در منطقه اروج شهرستان محلات کشف و موضوع به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.  با حضور تیم‌های جنایی در محل، درحالی‌که تحقیقات اولیه حکایت از حمله حیوانات وحشی به چوپان داشت، گزارش پزشکی قانونی نشان داد كه این چوپان به قتل رسیده است.  تحقیقات برای کشف راز قتل ادامه داشت که گزارش قتل چوپانی دیگر به پلیس محلات اعلام شد.  سرهنگ خلجی، معاون اجتماعی و فرماندهی انتظامی استان مرکزی، در بیان آخرین جزئیات این خبر گفت: بنابر اعلام فرمانده انتظامی شهرستان محلات، در ادامه تحقیقات پلیس، جسد یکی‌ دیگر از چوپانان گله در کوه‌های شهرستان پیدا شد.  او اضافه کرد: چوپان دیگر گله نیز به‌شدت مصدوم شده که هم‌اکنون در بیمارستان بستری است. اکنون تیم‌های تخصصی پلیس در محل حضور دارند و برنامه‌ریزی عملیاتی برای بررسی علت این دو قتل و دستگیری قاتل یا قاتلان ادامه دارد.


دیدگاه‌ها(۰)