۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۲۸ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر
روحانی در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با مقام معظم رهبری:
ایران در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی صبر نخواهد داشت

ایسنا: رئیس‌جمهوری صبح روز گذشته، در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با مقام معظم رهبری، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص)، امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت، با تأکید بر اینکه ما باید اخلاق، مشورت با مردم، تواضع، رحمت، عفو و گذشت را از پیامبر اسلام(ص) بیاموزیم، گفت: «پیامبر(ص) پیروز و فاتحی بود که در مکه بدون خون‌ریزی وارد شهر شد و این اولین‌بار است که فاتح پرچم سفید بالا می‌آورد و به سرسخت‌ترین دشمنانش امان می‌دهد. این پیامبر رحمتی است که نه‌تنها مسلمانان، حتی کفار و دشمنانش به رحمت، عدالت و حکمت او ایمان داشتند و در روزهای سخت و ظلم، کفار هم از ظلم و بی‌عدالتی به او پناه می‌آوردند؛ چراکه او ملجأ همه بود و راه علم و دانش را به همه آموخت».حسن روحانی با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) پیروان همه ادیان را به همزیستی مسالمت‌آمیز دعوت می‌کرد، گفت: «همه می‌دانستند پیامبر(ص) اگر پیمانی ببندد، هرگز آن را نقض نمی‌کند؛ اما اگر دیگران آن پیمان را نقض کنند، با قدرت در برابر آنها ایستادگی خواهد کرد. پیامبر(ص) ایستادگی، مقاومت و دفاع را به همه یاد داد و در سایه قدرتی که به مردم داد، امنیت و ثبات را در بلاد اسلامی آن زمان ایجاد کرد».رئیس‌جمهور با بیان اینکه پیامبر(ص) ‌گرچه به سران جهان پیام داد؛ اما هرگز دنبال کشورگشایی نبود و به هیچ کجا لشکرکشی نکرد، افزود: «آنچه برای پیامبر(ص) اهمیت داشت، این بود که راه و پیامش باقی بماند و پیروان او به این راه و سیره عامل باشند».
دشمنان آزادی قدس را نشانه گرفته‌اند
روحانی با تأکید بر اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به سیره پیامبر اسلام(ص) نیازمند هستیم، گفت: «امروز پس از موفقیت‌های ملت‌های منطقه در مبارزه با تروریست‌ها و به‌جان‌هم‌انداختن آنها و مأیوس‌کردن گام‌به‌گام دشمنان این مرزوبوم، دشمنان به فکر توطئه‌افکنی جدید هستند و ما باید همچنان هوشیاری خود را در برابر دشمنان منطقه، صهیونیسم، استکبار جهانی و آمریکا و اذناب آنها در منطقه حفظ کنیم. آنها اکنون که می‌بینند تروریسم در منطقه راه به جایی نبرده، توطئه جدیدی را به راه انداختند و منطقه را تبدیل به انبار سلاح و باروت کرده و با بیت‌المال مسلمانان انواع سلاح‌ها را وارد منطقه کردند و هر روز مداخلات‌شان را در امور کشورهای منطقه بیشتر می‌کنند».او افزود: «امروز دشمنان توطئه جدیدی را در برابر مسلمانان به راه انداخته‌اند و هدف بزرگ آزادی قدس شریف را نشانه‌گیری کرده‌اند. قدس شریف متعلق به مسلمانان و فلسطین است و جایی نیست که کسی بخواهد در آن در برابر افکار و احساسات مردم ایستادگی کند و این ماجراجویی جدید استکبار جهانی در منطقه است».روحانی عنوان کرد: «جمهوری اسلامی ایران اگرچه به حمایت از ملت‌ها به پا‌خاسته و خواهان حل مشکلات از طریق مذاکره است و هرگز با جابه‌جایی مرزها در منطقه موافق نبوده است؛ اما در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی تحمل نخواهد داشت».
مسلمانان راه وسط و اعتدال را انتخاب کنند
رئیس‌جمهوری همچنین روز سه‌شنبه در سی‌ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، با اشاره به اینکه مسلمانان باید راه وسط، اعتدال، میانه‌روی و تعامل با یکدیگر را انتخاب کنند، گفت: «اگر با کشورهای دوست در منطقه تعامل نمی‌کردیم، اکنون موصل، حلب و بوکمال آزاد نمی‌شد. در سایه وحدت، امنیت و توسعه و تمدن نوین اسلامی به دست می‌آید. راه ما وحدت است».


دیدگاه‌ها(۰)