۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۲۸ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر
خبر

به‌مناسبت ميلاد مسعود حضرت رسول اعظم و امام جعفر صادق صلوات‌الله‌ عليهما:
موافقت مقام معظم رهبري  با عفو يا تخفيف مجازات  تعدادي از محکومان

پايگاه اطلاع‌رساني مقام معظم رهبري: به‌ مناسبت فرارسيدن ميلاد مسعود حضرت ختمي‌مرتبت محمد مصطفي صلي‌الله‌عليه‌وآله و حضرت امام جعفر صادق عليه‌السلام، مقام معظم رهبري با پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات هزار و هفت نفر از محکومانِ محاکم عمومي و انقلاب، سازمان قضائي نيروهاي مسلح و سازمان تعزيرات حکومتي موافقت کردند. آيت‌الله آملي‌لاريجاني، رئيس قوه‌ قضائيه، در نامه‌اي به مقام معظم رهبري پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات اين محکومان را که در کميسيون مرکزي عفو و بخشودگي قوه قضائيه واجد شرايط لازم تشخيص داده شده‌اند، ارائه کرد که اين پيشنهاد در اجراي بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسي، مورد موافقت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي قرار گرفت.

تشكر مقام معظم رهبري از تيم ملي وزنه‌برداري
مقام معظم رهبري در پيامي از تيم ملي وزنه‌برداري جمهوري اسلامي ايران که با قهرماني در مسابقات جهاني افتخار آفريدند، تشکر کردند. ايشان همچنين از آقاي عليرضا کريمي، کشتي‌گير سرافراز کشورمان در مسابقات جهاني کشتي، قدرداني کردند. متن پيام حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به اين شرح است: «بسمه تعالي از تيم قهرمان در مسابقات جهاني وزنه‌برداري که موجب خرسندي ملت ايران شدند صميمانه تشکر مي‌کنم و از آقاي عليرضا کريمي، پهلوان سرافراز کشورمان که نماد عزت ايرانيان شد، از صميم دل قدرداني مي‌نمايم». همچنين «حسن روحاني»، رئيس‌جمهوري، در پيامي قهرماني تيم ملي وزنه‌برداري را تبريک گفت.

وزير  اطلاعات: 
در حال سپري‌شدن اختلافات دنياي اسلام هستيم

ايرنا: وزير اطلاعات در حاشيه سي‌ويکمين کنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي گفت: در اين سال‌ها شاهد فرازونشيب‌هاي تلخي در دنياي اسلام بوديم، متأسفانه دنياي اسلام از اختلافات و درگيري‌هاي سهمگيني رنج بي‌شمار مي‌برد و بسياري از مسلمانان جان خود را از دست دادند و بسياري به‌ويژه زنان و بچه‌ها سرپرستان خود را از دست دادند و آزار بسياري ديدند. سيدمحمود علوي افزود: به برکت هم‌انديشي در اين همايش‌ها و نزديک‌شدن دل‌ها و افکار به همديگر، در حال پشت‌سرگذاشتن مقطع کنوني اين اختلافات هستيم و شرايط نويدبخش آينده توأم با وحدت در دنياي اسلام است و اميدواريم ملت‌هاي مسلمان دوران اختلاف را پشت سر گذاشته و طعم شيرين وحدت و آثار سازنده آن را بچشند.

گرامي‌مقدم:
آقاي کروبي باز هم مي‌توانند کانديداي دبيرکلی شود

ايلنا: اسماعيل گرامي‌مقدم، عضو شوراي حزب اعتماد ملي درباره برگزاري کنگره حزب اعتماد ملي با توجه به قانون جديد وزارت کشور و کميسيون ماده ۱۰ احزاب گفت: قانون جديدي از سوي مجلس به دولت ابلاغ شده است و دولت هم آن را به احزاب اعلام کرده است. او ادامه داد: حزب اعتماد ملي هم اين ابلاغيه را دريافت کرده و در تلاش است که تمامي مفاد آن و دستورالعمل‌هايش را رعايت کند. گرامي‌مقدم افزود: قانون جديد مي‌گويد بايد حداقل يک‌سوم از دفاتر ما به ثبت رسيده و موجود باشد که حزب اعتماد ملي بيش از اين دفتر فعال دارد. او گفت: به‌دليل ديدگاهي که وجود دارد، در حال مذاکره با وزارت کشور هستيم؛ در‌صورتي‌که بنا باشد به‌صورت اجبار کنگره برگزار کنيم، ما ناگزير هستيم مهلت بخواهيم و آنها هم بايد با استمهال ما موافقت کنند تا بررسي‌هاي لازم را انجام دهيم. اين عضو حزب اعتماد ملي در پاسخ به اين سؤال که آيا حزب متبوعش بدون حضور دبير‌کل مي‌تواند کنگره برگزار کند، عنوان کرد: اميدوار هستيم با توجه به اتفاقاتي که افتاده و ملاقات‌هايي که با آقاي کروبي صورت‌ گرفته، ماه‌هاي آينده شاهد برداشتن حصر باشيم و محدوديت‌هاي آقاي کروبي برداشته شود. او ادامه داد: اگر کنگره‌اي برگزار شود و اعضاي شوراي مرکزي انتخاب کنند، آقاي کروبي هم مي‌توانند کانديدا شوند و براي اين کار منع قانوني وجود ندارد اما تاکنون ما به اين نتيجه نرسيده‌ايم که طبق مواد جديد برگزاري کنگره الزامي است و از اين رو منتظر پاسخ وزارت کشور هستيم.


دیدگاه‌ها(۰)