۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۲۸ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر
دریچه

برکناري معاون هلال‌احمر به دليل کوتاهي در کمک به زلزله‌زدگان
شرق: معاون پشتيباني جمعيت هلال‌احمر به‌دليل کوتاهي در انجام وظيفه در امدادرساني به زلزله‌زدگان کرمانشاه از سمت خود برکنار شد. به دنبال پخش برخي اخبار و شايعات درخصوص برکناري ابوالقاسم گرجي، معاون پشتيباني جمعيت هلال‌احمر و ابهامات پيش‌آمده، جمعيت هلال‌احمر با صدور اطلاعيه‌اي موارد زير را  اطلاع‌رساني کرد:
پس از وقوع زلزله کرمانشاه و سردي هواي منطقه حدود ۵۰ هزار چراغ والور از سوي جمعيت هلال‌احمر بين مردم منطقه توزيع شد. نفت اين چراغ‌ها مي‌بايست از سوي وزارت نفت تأمين و توزيع مي‌شد که در روزهاي اول اين کار صورت پذيرفت. بااين‌حال به دليل گستردگي منطقه زلزله‌زده و روستاهاي پراکنده و مسيرهاي شلوغ مشکلاتي براي توزيع مستمر نفت پيش آمد. در اين مرحله هلال‌احمر خارج از پروتکل‌ها و استانداردهاي امدادي و با پيش‌بيني شرايط پيش‌رو تصميم گرفت تا براي کاهش آلام مردم زلزله‌زده و داشتن گزينه گرمايشي جايگزين، اقدام به تهيه هيترهاي برقي كند. (هيترهاي برقي جز ۱۶ قلم اجناس ضروري امدادي در انبارهاي هلال‌احمر نيست). پس از مشورت با شرکت توانير معلوم شد که شبکه توزيع برق امکان پشتيباني برق هيترهاي بالاي هزاروات را براي همه خانوارهاي منطقه ندارد. دستور اکيد رئيس جمعيت براي خريد فوري و سريع هيترها با حداکثر ظرفيت هزاروات صادر شد ولي علي‌رغم تأکيدات با تأخير هيترهايي تهيه شد که بالاتر از ميزان توصيه‌شده برق مصرف مي‌کرد. به دنبال اين کوتاهي معاون پشتيباني جمعيت از سمت خود برکنار شد. اصولا جمعيت هلال‌احمر طبق پروتکل‌هاي امدادي وظيفه‌اي براي تأمين هيتر نداشته و صرفا بنا بر اين بود تا به مردم مناطق زلزله‌زده وسيله‌اي داده شود که درصورت نرسيدن نفت امکان استفاده از آن را در موقعيت فعلي داشته باشند تا نفت لازم توسط شرکت توزيع وزارت نفت به آنها رسانده شود. ولي اين قصور و کوتاهي در اين شرايط به‌هيچ‌عنوان پذيرفته نبود و ازاين‌رو دستور برکناري معاون پشتيباني صادر شد.  

محکوميت قضائي چند شهرداربه دليل «رهاسازي زباله»
ايلنا: مديرکل حفاظت محيط ‌زيست استان مازندران گفت: درباره رهاسازي پسماندها و زباله‌هاي شهري از بسياري از شهرداران اين استان شکايت شده و برخي نيز محکوم شده‌اند. حسين‌علي ابراهيمي، گفت: با توجه به تلاش‌هاي بسياري که در اين زمينه انجام شده، اين مشکل همچنان پابرجاست و ما تمام تلاش‌مان را مي‌کنيم تا بتوانيم با اين مشکل مقابله کنيم و ريشه‌يابي‌هاي لازم نيز انجام شده است. همچنين دو زباله‌سوز در شهرهاي نوشهر و ساري در دست احداث است و در سال ۹۷ به بهره‌برداري خواهد رسيد. براي ديگر شهرها هم قصد داريم اين اقدامات را انجام دهيم.


دیدگاه‌ها(۰)