۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۳ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
از محل صرفه‌جویی‌ها، 110‌ میلیارد ریال صرف اقدامات عام‌المنفعه شد

 در میان شرکت‌های بهره‌بردار تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون به‌سبب راهبری عملیات تولید از میادین پیچیده و خاص، جایگاه ویژه‌ای دارد. این شرکت سه میدان بزرگ مارون، کوپال و شادگان را تحت اختیار دارد که وسعتی بالغ بر هزارو 400 کیلومترمربع را در مجاورت سه شهر و تعداد زیادی روستا شامل می‌شود. این گزارش پس از مصاحبه با مهندس جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل این شرکت، تهیه شده است که به عملکرد شرکت در حوزه‌های مختلف در سال 96 می‌پردازد.
 مهندس پورهنگ در ابتدا ضمن ادای احترام به بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی، سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و افزود: خوشبختانه علی‌رغم مشکلاتی که به‌علت تحریم‌ها بر بدنه صنعت نفت تحمیل شد، توانستیم برنامه تولید را محقق کرده و با تولید روزانه 580‌هزار بشکه نفت، 600‌میلیون فوت مکعب گاز و 35‌هزار بشکه مایعات ارزشمند گازی و نفتا، به اهداف تولیدی خود در سال جاری دست یابیم.
او اذعان داشت: فقط در سال جاری، 110‌میلیارد ریال، از محل صرفه‌جویی‌ها که بخش مهمی از آن را مدیون نظام پیشنهادات و ایده‌های خوب همکارانمان هستیم، صرف طرح‌های عام‌المنفعه شرکت شد و در مهم‌ترین طرح، ما در فاصله زمانی هفته دولت تا همین دهه فجر، یعنی در کمتر از شش ماه، شش مدرسه روزآمد را به متراژ 500 مترمربع در بخش‌ها و روستاهای پیرامونی واحدهای عملیاتی شرکت احداث و تجهیز کردیم و در چند روز آینده احداث شش مدرسه دیگر را آغاز خواهیم کرد.
مهندس پورهنگ ضمن اشاره به تأمین سه دستگاه تانکر آبرسانی برای تأمین آب برخی از مناطق بخش غیزانیه در فصل گرما، تأمین وسایل کمک‌آموزشی در آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان شاغل به تحصیل در حوزه عملیاتی شرکت، حمایت از سه تیم ورزشی حاضر در لیگ‌های مختلف کشور و تأمین روشنایی بخش غیزانیه افزود: به همت بسیج سازندگی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون و صرف سه ‌میلیارد ریال هزینه، 27 مسجد را در حوزه عملیاتی شرکت در راستای ارتقای سطح فرهنگی تعمیر و تجهیز کردیم.
او در بخش دیگری به طرح بزرگ احداث شبکه آبرسانی در محدوده جغرافیایی مناطق نفت‌خیز جنوب پرداخت و یادآور شد: در این طرح، سهم شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون، تأمین 60‌میلیارد ریال به منظور احداث خط لوله آبرسانی به مناطق محروم حوزه عملیاتی شرکت است.
 مهندس جهانگیر پورهنگ در پایان، عملکرد شرکت را در حوزه صیانت از محیط‌زیست نیز مثبت ارزیابی کرد و ضمن اشاره به تزریق حدود صددرصدی پساب نمک‌زدایی‌ها به چاه‌های دفعی و بازیافت بیش از 107‌هزار بشکه نفت با دستگاه‌های تفکیک‌گر و فرآورش سیار نفت در شش ماه نخست سال جاری، تأکید کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون همواره تلاش کرده است تا در حد امکان و توان، مشکلات مردم عزیز و مجاوران واحدهای عملیاتی خود را مرتفع کند و باز هم در این مسیر به تلاش خود ادامه خواهیم داد.


دیدگاه‌ها(۰)