۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۳ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
رخداد

دستگیری متهم با 15‌ میلیارد ریال کلاهبرداری
فرمانده انتظامی استان قزوین از دستگیری کلاهبرداری که از تعدادی شهروند مبلغ 15‌میلیارد ریال در شهرستان بویین‌زهرا کلاهبرداری کرده بود، خبر داد. سردار مهدی محمودی اظهار کرد: با اقدامات اطلاعاتی مأموران پلیس آگاهی شهرستان بویین‌زهرا و کسب خبر از منابع، فردی که به بهانه ارتباط با مسئولان نظام و با دادن وعده وام‌های‌ میلیاردی با بهره کم از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی شد و دستگیری این کلاهبردار در دستور کار قرار گرفت. وی ادامه داد: مأموران با بررسی و تحقیقات لازم، کلاهبردار موردنظر را که قصد کلاهبرداری از یک شهروند به مبلغ 600‌ میلیون ریال برای فراهم‌کردن وام‌ میلیاردی داشت، شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر کردند. فرمانده انتظامی استان قزوین افزود: با انتقال متهم به پلیس آگاهی، وی ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بود که با مواجهه با ادله پلیس به کلاهبرداری از شهروندان به مدت چند سال به همین شیوه و روش اعتراف کرد. محمودی تصریح کرد: با دعوت از 10 نفر از شکات و مال‌باختگان به شناسایی، مشخص شد، این کلاهبردار، مبلغ 15‌میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری کرده است. این مقام انتظامی گفت: متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.

دستگیری قاتل فراری بعد از 45 روز
قاتل فراری بعد از 45 روز از وقوع جرم، در عملیات هدفمند پلیس دستگیر شد. رضا زینلی، فرمانده انتظامی سراوان، اظهار کرد: در پی قتل جوانی 20 ساله با شلیک گلوله در دی‌ماه سال جاری و متواری‌شدن قاتل از صحنه وقوع جرم، دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت. وی افزود: با تحقیقات و بررسی‌های انجام‌شده و اشراف اطلاعاتی، کارآگاهان پلیس، مخفیگاه قاتل را که جوانی 21 ساله است شناسایی کرده و با هماهنگی قضائی وی را در یک عملیات غافلگیرانه در منطقه گشت این شهرستان به‌همراه سه ‌قبضه اسلحه کلاش و یک‌ قبضه اسلحه کلت کمری دستگیر کردند.

سارق 14 ساله فضای مجازی دستگیر شد
رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فرد 14ساله‌ای که اقدام به سرقت از حساب بانکی یکی از شهروندان به مبلغ 25‌ میلیون ریال کرده بود، از سوی مأموران پلیس فتای استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد. سیدمصطفی مرتضوی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی‌بر اینکه فردی مبلغ 25‌ میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب او سرقت کرده، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت. وی افزود: با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی، متهم که نوجوانی 14 ساله بود، شناسایی و دستگیر شد. رئیس پلیس فتای استان اصفهان با اشاره به اینکه فرد سارق از اقوام نزدیک شاکی بوده و با به‌دست‌آوردن اطلاعات بانکی او اقدام به سرقت کرده، بیان کرد: فرد دستگیرشده به جرمش اعتراف کرد.

 


دیدگاه‌ها(۰)