۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۳ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
خبر

کشتی ایران قهرمان جام تختی
سی‌وهشتمین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی با حضور 15 کشور خارجی ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بلاروس، بلغارستان، گرجستان، مجارستان، هند، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، رومانی، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، اوکراین و نمایندگان ایران، در روزهای 19 و 20 بهمن در سالن شهید پورشریفی شهر تبریز برگزار شد و در پایان، تیم کشورمان با کسب چهار مدال طلا، پنج نقره و هفت برنز (200 امتیاز)، به ‌عنوان قهرمانی رسید. تیم‌های ترکیه و گرجستان نیز به‌ ترتیب با 143 و 84‌امتیاز، عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. در این رقابت‌ها، امید حسن‌تبار در وزن 79‌کیلوگرم، کامران قاسم‌پور در وزن 86 کیلوگرم، امیر محمدی در وزن 97 کیلوگرم و پرویز هادی در وزن 125 کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند. نادر حاج‌آقانیا در وزن 57 کیلوگرم، حمید خلیلی در وزن 61 کیلوگرم، مرتضی قیاسی در وزن 65‌کیلوگرم، ارشک محبی در وزن 92 کیلوگرم و جعفر شمس‌ناتری در وزن 125 کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند و محمد ملکی در وزن 61 کیلوگرم، بهنام احسان‌پور در وزن 65 کیلوگرم، حامد رشیدی در وزن 74 کیلوگرم، محمد متقی‌نیا در وزن 79 کیلوگرم، مسعود مددی در وزن 86‌کیلوگرم، محمدجواد ابراهیمی در وزن 92‌کیلوگرم و احمد میرزاپور در وزن 125 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند. 

فاصله 16 امتیازی پرسپولیس با رقبا استقلال به ریل پیروزی بازگشت
استقلال باخت مقابل ذوب‌آهن را به‌خوبی جبران کرد. در ادامه دیدارهای هفته بیست‌وسوم لیگ برتر، استقلال پنجشنبه میزبان سپیدورد بود که موفق شد با سه گل (فرشید اسماعیلی، امید ابراهیمی و جابر انصاری)، حریف خود را شکست دهد. استقلال با این برد، 35امتیازی شد؛ اما در رده ششم باقی ماند. برد بزرگ هفته را سایپا به دست آورد؛ این تیم 4 بر 2 ذوب‌آهن را شکست داد. ذوب بهترین تیم دور برگشت است که شش بازی قبلی خود را برده بود. ذوب‌آهن با وجود این باخت، دوم باقی ماند. فولاد، تیم سوم جدول، فرصت صعود به رده دوم جدول را از دست داد. این تیم روز گذشته در داربی اهواز صفر-صفر مقابل استقلال خوزستان متوقف شد. در جدول، پس از پرسپولیس 54امتیازی، سه تیم ذوب‌آهن، سایپا و فولاد، 38امتیازی‌اند و فاصله 16 امتیازی بین صدرنشین و تیم دوم اتفاقی بی‌سابقه در تاریخ فوتبال ایران است.  پیکان پس از 10 هفته نبردن، روز گذشته 2-یک سیاه‌جامگان را برد. پارس جنوبی نیز مانند پیکان به بحران خود پایان داد و 2-یک پدیده را در مشهد شکست داد. پیکان و پارس جنوبی دیروز اولین بردشان را در نیم‌فصل دوم جشن گرفتند. سپاهان نیز با منصور ابراهیم‌زاده میزبان نفت تهران بود که این بازی صفر- صفر شد. بعد از شکست روز گذشته سیاه‌جامگان مشهد مقابل پیکان، رضا عنایتی از سرمربی‌گری این تیم کناره‌گیری کرد. سیاه‌جامگان در انتهای جدول حضور دارد و عنایتی پس از اکبر میثاقیان و علیرضا مرزبان، سومین مربی فصلش است. 
 
پادرمیانی وزیر ورزش برای حضور نماینده زن مجلس در سالن کشتی
درحالی‌که نیروی انتظامی قصد داشت از حضور یکی از نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی به سالن مسابقات کشتی ممانعت به عمل آورد، وزیر ورزش با پادرمیانی باعث شد او بتواند در سالن پورشریفی تبریز حضور پیدا کند. به گزارش ایسنا، حمیده زرآبادی، نماینده استان قزوین در مجلس شورای اسلامی به همراه مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی و مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش‌و‌جوانان، با حضور در سالن رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی، از جایگاه ویژه سالن پورشریفی شهر تبریز نظاره‌گر رقابت‌های کشتی شد؛ اما پس از پایان رقابت‌های کشتی و با مشخص‌شدن نفرات برتر، درحالی‌که حمیده زرآبادی قصد داشت به همراه نایب‌رئیس مجلس و وزیر ورزش وارد محوطه مسابقه شده تا در مراسم اهدای مدال حاضر شود، مأموران نیروی انتظامی از ورود او جلوگیری کردند که در این هنگام وزیر ورزش‌و‌جوانان پس از صحبت با مأموران نیروی انتظامی و پیگیری این موضوع، مقدمات حضور این نماینده زن مجلس شورای اسلامی را در کنار تشک مسابقات و مراسم اهدای مدال فراهم کرد. 


دیدگاه‌ها(۰)