۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۳ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
دبير شوراي عالي امنيت ملي:
دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي مولود انقلاب بوده

ايسنا: علي شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي هم‌زمان با ايام دهه فجر انقلاب اسلامي در جمع مديران و کارکنان وزارت اطلاعات حضور يافت.
او با بيان اينکه دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي در جمهوري اسلامي ايران مولود انقلاب بوده و از اين حيث با ساير دستگاه‌هاي عمومي و کشوري متفاوت هستند، گفت: «موفقيت چشمگير دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي در حوزه‌هاي مختلف نشان‌دهنده کارآمدي الگو، فناوري، ساختار و نيروي انساني برآمده از تفکر و ارزش‌هاي انقلابي است».
شمخاني افزود: «در حالي که بسياري از کشورهاي جهان در بحران‌هاي تروريستي دچار غافلگيري شده يا براي مديريت مسائل امنيتي پيش‌پاافتاده در سراسر کشور حالت فوق‌العاده اعلام کردند، جمهوري اسلامي ايران به پشتوانه نهادهاي اطلاعاتي، امنيتي و انتظامي کارآمد از بحران‌هاي بزرگ 40 سال گذشته با کمترين هزينه عبور کرده است».
او احساس امنيت را از اصل امنيت فيزيکي مهم‌تر و اثرگذارتر توصيف کرد و گفت: «در ساليان گذشته در نظرسنجي‌هاي مختلف، افکار عمومي همواره بالاترين امتياز را به وجود امنيت پايدار در کشور داده‌اند و اين مهم مبين اين واقعيت است که تلاش پرهزينه و سازمان‌يافته دشمنان براي القاي وجود ناامني در کشور ما ناکام بوده است». شمخاني يکي از اولويت‌هاي امروز کشور را تبيين دستاوردهاي واقعي و اميدآفرين نظام اسلامي براي نسل جوان و آينده‌ساز کشور عنوان و تصريح کرد: «وزارت اطلاعات بايد پشت صحنه جريان‌هاي غوغاسالاري را که درصدد القاي ناامني، احساس ناکارآمدي و پرده‌اندازي بر دستاوردها و مخدوش‌سازي تصوير و آينده کشور است، شناسايي و با عوامل و زمينه‌هاي آن مقابله کند».
او با اشاره به گسترش و تفوق تهديدات در حوزه‌هاي نرم بر تهديدات نيمه‌سخت در عصر جديد گفت: «دشمنان به دنبال شکست‌هاي مکرر در عرصه‌هاي رويارويي مستقيم به‌ويژه در منطقه درصدد کشاندن تهديدات به داخل کشور و متأثرسازي حوزه‌هاي قدرت‌ساز جمهوري اسلامي ايران هستند».
شمخاني سه مؤلفه ايدئولوژي و انقلاب اسلامي، موقعيت ژئوپليتيک و فرهنگ و تمدن ايراني را پايه‌هاي اصلي توليد قدرت در ابعاد سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي عنوان کرد و افزود: «امروز دشمنان نظام اسلامي پس از تحمل شکست در عرصه‌هاي مختلف با استفاده از ابزارهاي تحريم، ايجاد دوقطبي‌هاي کاذب و اختلاف‌افکني در داخل، القاي ناکارآمدي، سياه‌نمايي و ازميان‌بردن روحيه اميد در جامعه به دنبال خارج‌شدن از انفعال و محدودسازي جمهوري اسلامي در داخل مرزها هستند».
او افزود: «آمريکا به صراحت در راهبرد امنيتي پرخاشگرانه خود ايران را مانعي براي پيشبرد سياست‌هاي نامشروع منطقه‌اي خود عنوان کرده و به همين سبب از به‌کارگيري هر ابزاري از اجاره تروريست و جنگ تبليغاتي تا تحريم اقتصادي براي ضربه‌زدن به منافع ملي ايران ابايي ندارد».
شمخاني با بيان اينکه هيئت حاکمه جديد آمريکا در جهت ويران‌کردن نظام توافقات جهاني و نابودي بشريت حرکت مي‌کنند، گفت: «افزايش هوشياري و آمادگي براي مقابله با اقدامات و طرح‌هاي دشمني که تمام منابع و سرمايه‌هاي خود را صرف نفرت‌پراکني و خشونت در جهان مي‌کند، يک ضرورت است».
دبير شوراي‌ عالي امنيت ملي گفت: «حجم دستاوردهاي انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي مختلف بسيار گسترده است و مبتني بر اين پيشرفت‌هاي واقعي و نقاط درخشان به آينده خود به عنوان کشوري پيشتاز و برتر در منطقه بسيار اميدوار و خوش‌بين هستيم».


دیدگاه‌ها(۰)