۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۲۳ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۹ آذر
ادامه کمک‌های جامعه ورزش به زلزله زدگان
پهلوانان به ميدان آمدند

شرق: نمایندگان کشتی تیم ملی، پس از زلزله به کرمانشاه آمدند وکمک‌های نقدی و غیرنقدی زیادی را همراه خود آوردند و به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه رفتند و در جمع زلزه‌زدگان حاضر شدند. آن‌ها پس از دیدن اوضاع مردم آسیب‌دیده غرب کشور، پس از بازگشت از این سفر، بیانیه‌ای را خطاب به مردم ایران، مسئولین و همه خیرین منتشر کردند و در این بیانیه خواستار کمک و همدلی هرپه سریع­تر آنها برای کمک به مردم غرب کشور در فصل سرما شدند. به نقل از فدراسیون کشتی، متن بیانیه کشتی‌گیران به شرح زیر است: «به مردم همدل و شریف ایران و همه عزیزانی که مسوولند! «سلام» با توجه به حضور این‌جانبان در استان کرمانشاه، جهت انجام‌وظیفه ملی خود در همراهی با مردم عزیز و مصیبت‌دیده این خطه پهلوان‌پرور، بر خود فرض می‌دانیم، موارد زیر را خدمت شما و مردم عزیزمان اعلام داریم: «بدیهی است مسائل جاری مردم مصیبت‌دیده کرمانشاه، در روستاها و شهرهای مربوط، از طریق سازمان‌های دولتی و عمومی، نیروهای مسلح و از همه مهم‌تر کمک‌های مردمی انبوهی که باعلاقه و نودوستی کم‌نظیری به مناطق مذکور عرضه می‌گردد کم‌وبیش ادامه داشته و در این ایام دنبال خواهد شد. البته ما قصد توضیح در ارتباط مسائل و نواقص کار نداریم. به‌هرحال می‌پذیریم مسائل و تأمین نیازهای روزمره و جاری مردم شریف و مظلوم این خطه، با همه پیچیدگی کار و نواقص موجود، در حال حاضر در حال پیگیری است اما واقعیت این است که، از یک طرف، بتدریج، اما بسیار سریع‌تر از آنچه گمان می‌کنیم، فضای عادی اداری و مدیریتی، جایگزین شرایط مدیریت بحران در مناطق مذکور خواهد شد و از طرف دیگر، مردم عزیز و دلسوز کشورمان نیز، درگیر روند متعارف زندگی شده و امکان پیگیری میدانی مشکلات مربوط به زلزله‌زدگان این حادثه از سوی ایشان به حداقل ممکن خواهد رسید. اما زمستان و سرمای کشنده کوهستان، کاری به این موضوعات ندارد و به هیچ‌کس و هیچ چیز رحم نمی‌کند. دغدغه اصلی ما فرزندان این مردم، فضای اجتماعی و مدیریتی چند روز آینده خواهد بود، که در آن فضا، کشور به روال عادی خود باز خواهد گشت در حالی که هموطنان باغیرتِ «کُرد» ما در کرمانشاه، به خاطر تخریب منازل غیرایمن‌شان، فاقد سرپناه هستند. نوزاد، خردسال، کودک، نوجوان، سالمند، زن و مرد، در چنین هوای سردی که درجات زیر صفر خود را به سرعت طی می‌کند، چه خواهند کرد؟ خواهران و برادران ما گرچه در چادر به سر می‌برند اما برای دفاع از خود، در برابر هجمه زمستان هیچ ندارند. حتماً در جریان هستید، بعضی از روستاها که تعدادشان هم کم نیست، تا حدود نود درصد تخریب شده‌اند. خود بهتر می‌دانید، در پیچ‌وخم دستورات و ضوابط دولتی، دادن وام و برخی کمک‌های مالی به مصیبت‌دیدگان این حادثه، حتی اگر بسهولت هم محقق شود، از پس زمانِ محدودِ باقیمانده تا زمستانِ کشندهِ ارتفاعاتِ کرمانشاه، بر نمی‌آید. ایران هزاران خیّر مسجدساز، مدرسه‌ساز، درمانگاه‌ساز، ورزشگاه‌ساز و غیره دارد. پیچ‌وخم کار دولتی، به حل مشکل سرمای زمستان امسال هموطنانِ بی‌خانمانِ کرمانشاهیِ ما نخواهد انجامید. آیا بهتر نیست از قدرت مردم استفاده کنیم و تمام حمایت حاکمیت را پشتیبان آن نماییم؟ فقط نیاز به اعتماد به مردم و مدیریت کلان و مثبت از سوی دولت داریم تا به سرعت، همه آن‌ها که بی‌نیاز از هر دولتی، همیشه خیّر بوده و هستند، بخشی از مشکلات موجود را حل کنند.
 مسوول محترم و عزیز؛ به معنای واقعی در کرمانشاه، «هوا بس ناجوانمردانه سرد است» پس: «سلامم را تو پاسخ، گوی و در بگشای!» نکته دیگر اینکه برای یک مرد ایرانی، چه مسلمان، چه غیر مسلمان، از هر قوم و طائفه‌ای، «ناموس» خانواده‌اش معنای خاصی دارد. اکنون زنان و دخترانِ برادرانِ کُرد ما که سرپناهشان تخریب شده است، در معابر عمومی، درون و بیرون از چادر، آواره و بی‌خانمان هستند، باید این رنج را با جانِ و وجودمان حس کنیم که این شرایط، چه درد و غمی برای یک مردِ ایرانی دارد. باور کنید فشار روانیِ این شرایط، سوزناک‌تر از سرمایِ کشنده زمستان در ارتفاعات کرمانشاه است. لطفاً دغدغه و پیشنهاد ما را با گوش جان بشنوید. ما مردمی توانمند داریم که هرگاه با دلشان متوجه امری شوند، قدرت عظیمی خواهند داشت که هیچ مشکلی نمی‌تواند در مقابل خواست دلی آن‌ها، مقاومت کند. مسوول گرامی! دلِ مردمِ ایران، با مردمِ کرمانشاه است؛ پس، بسم الله!»
«قاسم رضایی» قهرمان المپیک و عنوان‌دار جهان- «حسن رحیمی» قهرمان جهان و عنوان‌دار المپیک- «کمیل قاسمی» عنوان‌دار المپیک و جهان- «حسن یزدانی» قهرمان المپیک و قهرمان جهان- «سعید عبدولی» قهرمان جهان و عنوان‌دارالمپیک- «مسعود اسماعیل‌پور» عنوان‌دار جهان-«محمدعلی گرایی» عنوان‌دار جهان- «حسین نوری» عنوان‌دار جهان.


دیدگاه‌ها(۰)