30 شماره آخر

  • شماره 3216 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه ورق بزنید دریافت همه صفحات
تبلیغات
نارون شرق شرق روزنامه شرق روزنامه شرق

قلم طلايي به سيدمحمود دعايي اهدا شد

تقدیر از عليرضا رجايي در مراسم انجمن صنفي

گيسو فغفوري: 17 مرداد، روز خبرنگار بود. روزي كه خبرنگاران به اين مناسبت در مراسم‌هاي مختلف جمع شدند و به بزرگداشت بزرگان و اهالي مطبوعات همت گماردند. انجمن صنفي روزنامه‌نگاران استان تهران به‌عنوان صنف فعال عرصه خبر و روزنامه و مطبوعات مراسمي برگزار كرد كه روزنامه‌نگاران عضو اين انجمن به‌همراه خانواده‌هايشان و در كنار همكارانشان ساعاتي را سپري كردند و به تقدير از پيش‌كسوتان اين حرفه پرداختند. «عليرضا رجايي» نامي است كه همگان بر شرافتش قسم مي‌خورند. رجایی از فعالان سیاسی ملی-مذهبی ایران است. او مدیر گروه سیاسی هیئت تحریریه روزنامه‌های جامعه، توس و نشاط بود و در اين سال‌ها مدیريت انتشارات گام نو را برعهده داشته است. لوح يادبودي كه انجمن به رجایی داد، با اين جملات همراه بود: «روزنامه‌نگار شرافتمند، آگاهی و آزادی زمینه دست‌یافتن به همه آرزوهای خوب بشری است. ما قدر شهامت، صبر و پایبندی شما را به اصول اخلاقی و حرفه‌ای در راه رسیدن به آینده بهتر برای همه ایرانیان می‌دانیم. وجود ارزشمند شما علاوه بر آنکه الهام‌بخش روزنامه‌نگاران و نویسندگان مطبوعات برای پایداری در مقابل دشواری‌های آگاهی‌بخشی به جامعه است، همچنین نشان می‌دهد که تا چه اندازه نویسندگی و فعالیت در مطبوعات شغلی پرخطر است. برای شما تندرستی، امید و قلمی پویاتر و تواناتر از پیش آرزو می‌کنیم».در اين مراسم فريد قاسمي و چند نفر از پيش‌كسوتان نظير اصغر ضرابي و قره‌باغي خاطرات خود را از روزنامه‌نگاري ايران در سال‌هاي گذشته تاكنون بيان كردند. مسائل امروز روزنامه‌نگاران نيز در گفته‌هاي سخنرانان مراسم عباس عبدي و سعيد اركان‌زاده مطرح شد. روزنامه‌نگاران كه اين روزها با مسائل و مشكلات مختلف درگير هستند، بخشي از آن را در تريبون آزاد مراسم بيان كردند. اين بار انجمن صنفي روزنامه‌نگاران استان تهران سعي كرده بود فضاي صميمانه‌اي طراحي كند؛ به‌همين‌دليل گروه پالت قطعاتي را نواخت و يكي از روزنامه‌نگاران نیز چند قطعه موسيقي سنتي اجرا کرد. 
همچنين در گوشه‌اي ديگر از شهر تهران انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، مراسم اهدای «قلم طلایی» را در محل كتابخانه ملي ايران برگزار كرد و اين بار نیز مانند سال‌هاي قبل انتخاب شايسته‌اي داشتند و به حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی قلم طلايي اهدا شد. آرزوي روزگاري خوش‌تر و با محدوديت‌هاي كمتر، تك‌مضرابي است كه اين روزها در سخنان بسياري از اهالي مطبوعات تكرار مي‌شود. 

ارسال دیدگاه شما

ساعت
روزنامه شرق
عنوان صفحه‌ها
تیتر خبرها پربازدید

شماره 3279

تاریخ ۱۳۹۷/۸/۶

کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

بازدید کننده گرامی، دسترسی به مطالب و صفحه‌های روزنامه از شنبه 13 مرداد با هدف حمایت از محیط زیست و کاهش نسخه کاغذی از حالت رایگان خارج شده و با شارژ حساب کاربری خود می‌توانید به خبرهای روزنامه دسترسی داشته باشد.
برای شارژ حساب کاربری باید قبلا در سایت شرق ثبت نام کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.