30 شماره آخر

  • شماره 3173 -
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه ورق بزنید دریافت همه صفحات
تبلیغات
نارون شرق شرق روزنامه شرق روزنامه شرق

خبر

سوءاستفاده برخی واردکنندگان تجهیزات پزشکی از نوسانات ارزی
شرق: ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت، در نشستی خبری با اشاره به نوسانات ارزی اخیر و مباحثی که درباره قیمت تجهیزات پزشکی و داروها مطرح می‌شود، گفت: باید توجه کرد ۲۷۰ ‌هزار قلم تجهیزات پزشکی ثبت‌شده در وزارت بهداشت داریم و تخصیص ارز برای تجهیزات وارداتی یا مواد اولیه با همکاری بانک مرکزی به صورت روان و با قیمت ارز چهارهزارو ۲۰۰ تومانی در حال انجام است و به‌جز موارد اندک، کمبودی در حوزه تجهیزات پزشکی کشور وجود ندارد. او افزود: البته ممکن است تطابق با شرایط جدید زمان‌بر باشد؛ اما در این شرایط، در برخی موارد می‌بینیم برخلاف مصالح و منافع مردم و روند رفتار کلی تولید‌کنندگان و وارد‌کنندگان، برخی وارد‌کنندگان تجهیزات پزشکی که قبلا اجناس را با ارز سه‌هزارو ۸۰۰ یا چهارهزارو ۴۰۰ تومانی اوایل سال گذشته وارد کرده‌اند، می‌خواهند تجهیزات پزشکی خود را با ارز بالاتر به فروش برسانند و در برخی موارد هم شاهد عدم عرضه، عرضه ناقص و احتکار در این حوزه هستیم. رسما اعلام می‌کنم که هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای تجهیزات و کالاهای پزشکی اعمال نشده و در کلیه موارد اجناس باید با قیمت موجود در سایت وزارت بهداشت به فروش برسند. 

فوت 3 نفر به دلیل ابتلا به تب کریمه کنگو
وی درباره وضعیت ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور نیز گفت: طبق آمار داده‌شده، در کل کشور امسال، 34 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو داشتیم که سه مورد از آنها فوت کردند که البته هر سه نفر نیز بیماری زمینه‌ای داشته‌اند. در این زمینه توصیه‌های لازم بهداشتی اعلام شده که باید مردم آنها را رعایت کنند. 

ارسال دیدگاه شما

ساعت
روزنامه شرق
عنوان صفحه‌ها

شماره 3304

تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱۰

کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

بازدید کننده گرامی، دسترسی به مطالب و صفحه‌های روزنامه از شنبه 13 مرداد با هدف حمایت از محیط زیست و کاهش نسخه کاغذی از حالت رایگان خارج شده و با شارژ حساب کاربری خود می‌توانید به خبرهای روزنامه دسترسی داشته باشد.
برای شارژ حساب کاربری باید قبلا در سایت شرق ثبت نام کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.