30 شماره آخر

  • شماره 3265 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه ورق بزنید دریافت همه صفحات
تبلیغات
نارون شرق شرق روزنامه شرق روزنامه شرق

واعظي خبر داد

2 کميته با فراکسيون اميد و اصلاح‌طلبان تشکيل خواهيم داد

ايسنا: رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور، روز گذشته در حاشيه جلسه هيئت دولت در پاسخ به انتقاد برخي اصلاح‌طلبان مبني بر گزينشي انتخاب‌شدن اصلاح‌طلبان براي ديدار با رئيس‌جمهور، عنوان کرد: «حق با اين افراد است. ما مي‌توانستيم افراد زيادي را دعوت کنيم، اما در اين شرايط جلسه حالت صميمانه به خود نمي‌گرفت و زمينه براي گفت‌وگو فراهم نمي‌شد. در همين جلسه‌اي که تشکيل شد نیز ۱۸ نفر صحبت کردند. براي انتخاب اصلاح‌طلبان از خود اصلاح‌طلبان هم مشورت گرفتيم. افرادي که دعوت نشدند، در فرصت‌هاي بعدي دعوت خواهند شد». محمود واعظي درباره تصميمات اين جلسه افزود: «قرار شد من و آقاي عارف دو کميته تشکيل دهيم؛ يک کميته مشترک با فراکسيون اميد و و يک کميته مشترک با اصلاح‌طلبان و ان‌شاءالله اين کار را انجام مي‌دهيم». او درباره انتخاب افراد در جريان‌هاي سياسي مختلف با گرايش اعتدالي براي ديدار با رئيس‌جمهور بيان کرد: «دولت تفکري را که مشي اعتدالي داشته باشد، از خود مي‌داند. اين جلسه‌ها براي مشورت با سياسيون و صاحب‌نظران است تا دولت از نظرات بهره گرفته و کشور را بهتر اداره کند؛ بنابراين افراد معتدل براي حضور در جلسات  انتخاب مي‌شوند». رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور با بيان اينکه چرا اعضاي مؤتلفه براي ديدار اصولگرايان با رئيس‌جمهور دعوت نشده‌اند، گفت: «ما مؤتلفه را جزء پايداري نمي‌دانيم و هنوز هم از کسي براي اين جلسه دعوت نکرده‌ايم». 
‌در اولين جلسه مجلس، وزرا معرفي مي‌شوند
واعظي همچنين درباره دليل معرفي‌نشدن وزراي پيشنهادي دولت به مجلس، افزود: «بنا داشتيم پس از اينکه لايحه‌ تغيير ساختار دولت در مجلس تصويب شد، تغييرات وزرا را انجام دهيم، اما هفته گذشته متوجه شديم مجلس تمايلي به تصويب آن لايحه ندارد». او گفت: «وزراي اقتصاد و کار تعيين شده‌اند و ممکن است يکي، دو تغيير ديگر نيز در ساير وزارتخانه‌ها ايجاد شود. ما اين آمادگي را داشتيم که روز سه‌شنبه وزرا را معرفي کنيم، اما مجلس هفته آينده تعطيل است. هيئت‌رئيسه هم گام‌هايي برداشت که تعطيلي هفته آينده مجلس را لغو کند، اما چون نمايندگان براي حضور در حوزه‌هاي انتخابيه خود برنامه‌ريزي کرده بودند، ظهر دوشنبه به ما اعلام کردند وزرا در فرصت ديگري معرفي شوند، چون يک هفته پس از معرفي وزراي پيشنهادي، بايد بررسي رأي اعتماد آغاز شود. در اولين روز مجلس پس از تعطيلات، دولت وزراي پيشنهادي را به مجلس معرفي مي‌کند». واعظي درباره اينکه آيا احتمال جابه‌جايي اعضاي دولت در داخل دولت وجود دارد، عنوان کرد: «ممکن است اين اتفاق بيفتد؛ مثلا اگر جايي سمتي ايجاد شود، چون شناخت بيشتري نسبت به توانايي اعضاي داخل کابينه وجود دارد، از داخل کابينه کسي براي اين سمت انتخاب شود. اگر وزيري هم استيضاح شود، مي‌توان او را در جاي ديگري به کار گرفت». او درباره استعفاي آخوندي و استفاده از او به‌عنوان شهردار تهران بيان کرد: «من از اين موضوع خبري ندارم».رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور درباره نامه اقتصاددانان به دولت درباره مشکلات اقتصادي کشور، گفت: «اين پيشنهادها در ستاد اقتصادي دولت بررسي مي‌شوند. به وزراي ذي‌ربط توصيه کرده‌ايم با اقتصاددانان جلسه داشته باشند. آقاي نوبخت هم در اين زمينه جلسه‌اي تشکيل داده است و دوستان ديگر هم اين کار را خواهند کرد. ما همچنين بنا داريم جلسه‌اي با حضور تعدادي از اقتصاددانان و رئيس‌جمهور تشکيل دهيم». 

ارسال دیدگاه شما

ساعت
روزنامه شرق
عنوان صفحه‌ها
تیتر خبرها پربازدید

شماره 3367

تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

بازدید کننده گرامی، دسترسی به مطالب و صفحه‌های روزنامه از شنبه 13 مرداد با هدف حمایت از محیط زیست و کاهش نسخه کاغذی از حالت رایگان خارج شده و با شارژ حساب کاربری خود می‌توانید به خبرهای روزنامه دسترسی داشته باشد.
برای شارژ حساب کاربری باید قبلا در سایت شرق ثبت نام کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.